2015 Saç Modası

Geriye taranmış, tepeden toplanmış ya da dalgalı, bahar podyumlarındaki saç modellerinin tek ortak noktası var: uzunluk. Kısa ve gür saclarınızı uzatmaya başlayın, çünkü uzun sac modası geri döndü, üstelik eskiden olduğundan daha da iddialı. İşte 2015 ilkbaharı için bizim favorilerimiz:
 

İRİ DALGALAR
Salaş, belirsiz dalgalar, düz, pastel ya da çiçek desenli elbiselerin üzerine dökülüyor. Özgür ve bohem anlar için Marchesa (solda), Chloe, Valentino ve daha fazlası.

ARKADAN TOPLU
Atkuyruğu toplanmış saçlar Oscar de la Renta’nin (solda) seçimlerinde yüksek ve düz, Gucci ve Jason Wu’nun modellerinde gevsek ve alçak, Rag & Bone’un tercihlerindeyse neredeyse dağınık.


ÖRGÜLER VE BURGULAR
Donna Karan’in (solda) tersten örülmüş modelleri ve Giorgio Armani’nin ince işlenmiş topuzlarından Michael Kors’un dağınık, klasik örgülerine her zorluk derecesinde örgü modeli.

 

BÜYÜK TOPUZLAR
Altuzarra’da (solda) topuzlar yumuşak kalpler seklini alırken, Carolina Herrera’nin modelleri
Japonya sumo güreşçilerinin sıkı topuzlarından esinlenilmiş. Edun ve Erin Fehterson ve diğer
tasarımcılarda hacimli ve klasik modelleri tercih etmişler.

SUDAN YENİ ÇIKMIŞ
Düz ve parlak saclar podyumlarda Versace’nin (solda) hafifçe jölelenmiş modellerinden
Thakoon’un sudan yeni çıkmış görünümündeki modellerine kadar değişik nemlilikte yer aldılar. İster ortadan ayırın, ister arkaya tarayın, isterseniz de sıkı bir topuz yapın.

GÜR VE DAĞINIK
Gür, gösterişli saçlar ve hareketli dalgalar, Diane von Furstenberg'in (solda) tartışmasız seks ikonu Brigitte Bardot’tan esinlenerek saclarını bir dolu bigudiye sararak yaptığı gibi.

 

KARISIK AKSESUARLAR
Süslü ve eğlenceli aksesuarlar, deri çiçekleri dizaynlarının dokusuna uyduran Fendi’nin (solda) ellerinde sıradan atkuyruklarını ve topuzları birer sanat eserine dönüştürdü. Dolce Gabbana’da sac modellerini kırmızı güller, karanfiller ve mücevherlerle tamamladı.

 

Kaynak: harpersbazaar.com

Yorumlar

1
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Rumuz
E-Mail