5 Adımda Mükemmel Oje Sürün

5 Adımda Mükemmel Oje Sürün

Ellerin bakımlı ve tırnaklarınızın mükemmel görünmesi için elbette oje kullanmanız gereklidir. Renkli ojeleri sevmeseniz bile en azından parlatıcı kullanmanız bile ellerinizin olduğundan daha zarif ve bakımlı olmasına yetecektir. Eğer kuaförlerin sürdüğü gibi oje sürmekte zorlanıyorsanız vereceğimiz ufak tüyoları uygulayarak sizde tıpkı kuaförlerin sürdüğü gibi oje sürebileceksiniz. Fakat bunun için oje sürmeden önce tırnak bakımınızı yapmalı, tırnaklarınızı ve ellerinizi oje sürmeye hazır hale getirmelisiniz.

 

  1. Tırnaklara gerekli bakım şart

Oje sürmeden önce en önemli adım tırnaklarınızdaki yarısı çıkmış olan ojelerden kurtulmanız gerekir. Bunun için tırnaklarınızı önce aseton kullanarak pamuk yardımıyla temizlemeniz gerekir. Ardından ellerinizde temizliği sağlamak için yıkamalı ve kurutmalısınız.

  1. İlk katı şeffaf oje ile hazırlayın

Oje sürmeden önce ilk katı şeffaf oje ile hazırlarsanız hem tırnaklarınızdaki pürüzleri doldurmuş olur hem de renkli oje sürecekseniz çıkarmasının daha kolay olduğunu göreceksiniz.

  1. Oje rengi

Oje renginizin ellerinizin rengiyle ve tırnaklarınızın şekliyle uyumlu olması o rengin size yakışıp yakışmadığıyla doğru orantılıdır. Eğer tırnaklarınız köşeli ve kısaysa koyu renkli ojeleri tercih etmeniz gerekir. Tırnaklarınız uzun ve yuvarlak ise açık tonda ojeler ve pastel tonlar kullanabilirsiniz.

  1. Törpüleme işlemi

Ojenizin tırnaklarınıza yakışması için ojenizi uygulamadan önce tırnaklarınızı ellerinize uygun bir şekilde törpülemeli kırılmış tırnaklarınız varsa gerekli bakımı yapmanız gerekir.

  1. Oje sürme işlemi

Ojenizi sürerken önce ortadan başlamaya özen göstermeli mümkün olduğu kadar çok fırça darbesi yapmadan ojenizi sürmelisiniz. Sürekli fırça işlemi uygularsanız mutlaka bir yanlışlık olur ve ojenizi fazla sürer ve taşırabilirsiniz. Ojenizi sürdükten sonra gerekirse 2. Katı sürebilirsiniz

 

Yorumlar

0
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Rumuz
E-Mail