Arap Makyajı

Arap Tarzı Makyaj Nasıl Yapılır?

Bir parti ya da eğlencede bir Mısırlı gibi salınmak mı istiyorsunuz? Arabistan’daki güzel hanımlar gibi, arap makyajı görüntüsünü elde etmek için kalın kedi makyajını tercih edin.

  1. Kısım: Yüz

Ten renginizle aynı renk fondöten kullanın. Az oranda koyu renk bir fondöten bu görünümü elde etmede işe yarayacaktır. Eğer doğal renginiz açıksa iyi bir bronzlaştırıcı da bunu sağlayabilir.

Eğer pürüzlü bir teniniz veya görünür lekeleriniz varsa, bir başka makyajdan önce fondöten uygulayabilirsiniz. İnce çizgileri kapatmak için de bir kapatıcı kullanılabilir. Unutmayın, Arap makyajının vurgusu gözlerdedir. Ten renginiz kusursuz görülebilir fakat asıl ilgi çekici yer gözlerdir.

  1. Kısım: Gözler

Göz kapağınız için makyaj bazı kullanabilirsiniz bu sayede göz farını pürüzsüzce uygulayabilir ve uzun süre kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Göz farınızı kırmızı ya da turuncu gibi koyu renklerle uygulayın. Makyajınızı daha ilginç hale getirmek için ki değişik renkleri bile karıştırabilirsiniz veya ışıltılı bir baz kullanabilirsiniz. Cesur ve canlı olun! Bir eyeliner veya sürme kalemi yardımıyla tüm göz kapağınızı doldurun. Maskaranızı cömert bir şekilde kullanın. Takma kirpikler de bir seçenek olabilir.

  1. Kısım: Dudaklar

Kahverengi, kırmızı veya mürdüm renklerinde bir ruj tercih edin. Göz makyajınızla uyumlu göründüğünden emin olun. Örneğin; göz farınız oldukça koyuysa, yumuşak renk tonlarındaki bir ruj seçin. Mat bir görüntü güzeldir fakat dilerseniz parlatıcı da kullanabilirsiniz.

İpuçları

  • Eğer bronzlaştırıcı kullanıyorsanız, boynunuza da koyu renk bir fondöten uygulamak iyi olacaktır.
  • Kirpik kıvırıcı da kullanabilirsiniz.
  • Fondöten sürerken aşırıya kaçmayın
  • Farları düzgün karıştırabilmek veya sürmeyi kusursuz çekebilmek için bir arkadaşınızdan yardım isteyebilirsiniz
  • Abartıya kaçmayın. Dikkatli olmazsınız sonunda bir palyaço gibi görünebilirsiniz.

Dikkat Edin

  • Eğer kirpik kıvırma aletini düzgün kullanmazsanız kirpikleriniz zarar görebilir.
  • Gereğinden fazla bronzlaştırıcı görüntüyü bozabilir.

Kaynak: wikihow.com

Yorumlar

1
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Rumuz
E-Mail