Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır ?

Buğulu göz makyajı yapmak, gözlerinizin güzelliğini ortaya çıkarır. Bu klasik buğulu göz efekti, herkese yakışır ve gece görünüşünüzü değiştirir, o yüzden bu yazının yardımıyla buğulu göz efektini nasıl uygulayacağınızı öğrenin.

1) Bir renk seçin. Buğulu göz, tek renk göz farıyla yapılır. Kahverengi, gri ya da siyah renk iyi bir seçimdir. Koyu mor ya da lacivert ise, cesur bir seçimdir. Ardından kontur(eyeliner) çekilmesi gerekir.

2) Göz kapağınızı hazırlayın. Göz kapağınızın etrafına ince bir tabaka halinde fondöten uygulayın.­ Kapatıcı kullanırsanız daha iyi olur. Bu durum, makyajınızın daha uzun süre kalmasına, gözlerinizin daha cesur ve canlı görünmesine yardımcı olur. Daha sonra göz kapağınıza, ten renginize uygun göz farı ya da pudra sürün. Eğer kendinizi iyi hissediyorsanız, gözlerinizde hafif bir ışıltı kullanabilirsiniz.

3) Gözünüzün içine kalem çekin. Göz kaleminizi kullanarak kirpiklerinizin diplerine kalem çekin. Kalemi her zaman içten dışa doğru çekin ve sonuna doğru çizgiyi kalınlaştırarak, çekici ve kedigözü şeklini elde edin. Eğer buğulu gözlerinizin etkileyici bakmasını istiyorsanız, gözlerinizin içine de kalem çekin, böylece gözleriniz daha hayranlık uyandırıcı etkiyi verecektir. Bu kalemi, kulak pamuğu yardımıyla dağıtın, kalemi fazla sürerseniz çirkin ve çekici olmayan bir görünüm elde edersiniz.

4) Göz kapağınızın kirpik çizgisine yakın kısmına, göz farı fırçası yardımıyla ince bir tabaka halinde göz farı uygulayın, ardından kontur(eyeliner) çekin. Göz farının en açık rengi olan beyaz ya da inci ışıltısıgibi renkleri kullanın. Hafif bir şekilde ve biraz daha koyu bir renkle, gözkapağınızın orta kısmından başlayarak göz çizginizin olduğu yere kadar farı sürün.

5) Göz kıvrımınız ve göz çukurunuz boyunca ilerleyin ve sonra kaş kemiğinizin köşesine doğru daha koyu renkli bir far sürün. Buseksi buğulu bakış, gözlerinize çekicilik katacaktır.

6) Kaş kemiğinize parıltılı bir renk uygulayın. Yüzünüzdeki en yüksek noktayı vurgulayarak yüzünüzün özelliklerini ve gözlerinizin güzelliğini ortaya çıkarırsınız.

7) Gözlerinize daha yumuşak buğulu efekt vermek için, sert çizgileri yumuşak bir fırça yardımıyla hafifletin.

8) Yelpaze fırça ile güzünüzün hemen altındaki kalıntıları ya da birikmiş pudrayı temizleyin.

9) Beyaz bir göz kalemi alın ve gözünüzün iç kısmına sürün. Bu gözlerinizin daha büyük, daha parlak ve daha canlı görünmesini sağlar, sizi daha dinç ve sağlıklı gösterir, ayrıca daha beyaz gözler, göz renginizi ortaya çıkararak gözlerinizin daha güzel görünmesine neden olur.

10) Buğulu gözlerinizi ortaya çıkarmak için, kıvrılmış kirpiklerinize iki kat maskara uygulayın.

Yorumlar

3
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Rumuz
E-Mail