Doğal Makyajda İnce Ayrıntılar

Doğal Makyajda İnce Ayrıntılar

Sonbaharın gelmesi ile ünlüler dahil; podyumlarda doğal makyaj stilleri ve trendi ön plana çıkmaya başladı. Bu sezon daha çok şeftali tonlarının hakim olduğu ve doğallıktan yana olmayı seçen kadınlar için; artık her şey olduğu gibi, aşırıya kaçmadan güzelliğe yansıyacak.

Kaşlar da doğallıktan yana olacak. Özellikle kalın kaşlar doğallığın göstergesi olarak; üste doğru taranarak kendini gösterecek stilleri içeriyor. Rahat olmanın ve doğallığın; özgürlüğü yansıtacağı doğal makyaj stillerinde, en ince ayrıntılar ise; pastel tonlar, beyaz göz kalemlerinin hakimiyeti ve ten rengine uygun rujlar; doğallığı taşıyan havayı yansıtacak.

Doğal makyajda sadece gözler; buğulu ya da kedi gözü makyajı ile belirginleştirilebilir. Kirpiklerin ise, bazı hilelerle daha dolgun ve uzun görünmesi sağlanıyor. Doğal makyaj yaparken öncelikle göz kalemini beyaz seçmelisiniz. Göz farınız ve fondöteniniz şeftali tonlarında ya da ten rengine uygun seçilmelidir. Krem allıklar da ten renginin bir ton koyusu seçilebilir. Krem allık kullanmak daha doğal bir görünüm sağlayacaktır.  Allığın sürmesi bitince transparan pudrayı sürerek makyajını bitirebilirsin.

Gözler ise; kirpik diplerine ince çizgi beyaz göz kalemini uygulayarak  ve maskaranı da iki kat çekerek; makyajın son rötuşu olan ruj sürmeye geçebilirsin.

Ruju sürerken öncelikle dudağa biraz fondöten sürmek; rujun daha kalıcı olmasını sağlar. Dudak renginde dudak kalemiyle, dudakları belirginleştirerek dudak renginde bir rujla tamamlayabilirsin.

Yorumlar

2
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Rumuz
E-Mail