Ev Yapımı Saç Maskeleri

Hiç buzdolabını açıp, “acaba, bu benim saçımın güzel görünmesini sağlayabilir mi?” diye düşündünüz mü? Hayır mı? Dolabınızdaki birkaç malzemeyle saçınızın harika görünmesini sağlayabilirsiniz hem de 20 dakikadan daha az bir zamanda.

Karışımın nasıl yapılacağı hakkında fikriniz yoksa şimdi size 7 harika ev yapımı saç maskesi önereceğim!

1) Süt ve Bal Maskesi:

Bu maske oldukça basit. Bütün yapmanız gereken, bir çay kaşığı balı, bir su bardağı sütün içerisinde karıştırarak, dipten uçlara doğru saçınıza masaj yapın. 15 dakika bekleyin ve ılık su ile durulayarak, şampuanlayın. Sonucun harika olduğunu göreceksiniz.

2) Hindistancevizi Kreması Maskesi:

Bu biraz yapışkan, şekerli ve zaman gerektiren bir maske. Ancak her dakikası için değecek. Hindistancevizi kremasından kocaman bir parça alın ve ellerinizin arasında ısıtın. Sonra yumuşak ve nazikçe saçlarınıza uygulayarak masaj yapın. Yavaş ve dikkatli şekilde saçlarınızı, sıcak havlu ile sarın, maskenin saçınıza nüfuz etmesi için bir saat bekleyin. Saçınızı hafif bir şampuanla yıkayın ve normal şekilde kurutun.

3) Muz ve Badem Maskesi:­

Evet,muz ve badem, saçınız için çok yararlıdır. Yapacağınız şey şu, bir muz ve 3 damla badem yağını bir kapta karıştırın. Hazırladığınız karışımın iyice karıştığına emin olduğunuzda saçınıza masaj yaparak uygulayın. 25 dakika bekleyin, durulayıp, saçınızı yıkayın, işte bu kadar!

4) Çilek Maskesi:

Bir kap çilek,(yumuşak ve peltemsi olursa daha çok işe yarar) bir yumurtanın sarısı ve 2 yemek kaşığı zeytin yağını çileklerin iyice suyu çıkana kadar karıştırın. Saçınıza uygulayın ve 20 dakika bekletin. Durulayıp, hafif bir şampuanla yıkayın.

5) Rom ve Siyah Çay Maskesi:

Bir çay kaşığı rom ve sabahtan kalma bir çay kaşığı çayı karıştırıp, direkt saç diplerine uygulayın daha sonra dışa doğru masaj yapın. 50 dakika bekletin ve durulayıp, yıkayın.

6) Konyak ve Yumurta Maskesi:

Biliyorum bu gerçekten de kulağa çok garip geliyor ancak bana güvenin, bunun sonucunda saçınıza ne olduğunu gördüğünüzde bir daha şüphe duymayacaksınız! Bir­yumurta sarısı ile 3-5 çay kaşığı ( saç uzunluğunuza göre değişebilir) konyağı karıştırın ve rahatlıkla saçınıza uygulayın. 20 dakika bekletin ve ılık su ile durulayın. Daha sonra saçlarınızı şampuanlayıp normalde nasıl yapıyorsanız o şekilde şekil verin.

7) Avokado ve Mayonez Maskesi:

Doğru duydunuz hanımlar! Mayonez ve Avokado gerçekten saçlarınıza çok iyi gelecektir. Yapacağınız şey, bir kavanoz tam yağlı mayonez ve yarım avokadoyu karıştırın. İyice karıştırdıktan sonra saçınıza uygulayın. Diplere uygulamaya özen gösterin, 20 dakika bekledikten sonra saçlarını SOĞUK su ile durulayın. Farkı hemen göreceksiniz! ,

Evet hanımlar, size gösterebileceğim herşeyi gösterdim. Artık bir sonraki sefer, buzdolabınıza baktığınızda, saçınızı harika gösterebilecek birçok malzemenin olduğunu öğrenmiş bulunuyorsunuz. Aklıma gelmeyen başka maske fikirleriniz mi var? Daha başka lezzetli yiyecekleri de saçıma kullanabilirim diyorsanız, benimle paylaşın!

Yorumlar

6
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Rumuz
E-Mail