Evde Deep Conditioner Uygulamak Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı

İstenmeyen saç kırılmalarını önlemek ve saçları yeterince beslemek için haftada bir kez saçlarınıza Deep Conditioner uygulamanız gerekir. Kuaför salonlarındaki randevularınız arasında düzenli olarak Deep Conditioner uygularsanız sadece sağlıklı saçlara kavuşmaz, aynı zamanda paradan da tasarruf etmiş olursunuz.

Saçlarınızı derinlemesine nemlendirmek için saç kreminde daha yoğun bir formüle sahip ürünleri tercih edin. Saç tipinize uyan ünlü bir markanın saç kremini seçin ve evde Deep Conditioner uygulamak için aşağıda belirttiğimiz adımlara dikkat edin.

  1. Doğru Deep Conditioner seçin.

  • Doğal içeriklere sahip ve saç tipinize uyan bir Deep Conditioner kullanın.

  • Talimatları dikkatlice okuyun. Talimatlarda ürünü 2 – 5 dakika beklettikten sonra durulamanız söyleniyorsa, ürün Deep Conditioner değildir. Bu, yıkanabilir bir saç kremidir ve bu krem sadece kıl gövdesini kaplar, saça nüfuz etmez. Kullandığınız ürünü saçlarınızda 15 – 20 dakika veya daha fazla bekletmeniz söyleniyorsa, bu bir Deep Conditioner’dir.

  • Saçlarınızı boyuyorsanız saç renginizi koruyan bir krem seçin.

  • Saçlarınız çok sık sıcağa maruz kalıyorsa, saçları sıcaktan koruyan bir ürüne yönelin.

  1.  Saçlarınız yıkayın. Saçlarınızı nazikçe şampuanlayın ve ardından iyice durulayın. Suyun mümkün mertebede soğuğa yakın ılık olmasına özen gösterin. Özellikle Deep Conditioner uyguladığınızda sıcak su kullanmayın.

  2. Ürünü uygulayın. Deep Conditioner’ı saç diplerinize yakın bölgeden başlayıp saç uçlarınıza kadar eşit bir şekilde uygulayın. Kremi geniş dişli bir tarakla saçlarınızda yedirin. Saçlarınız ıslakken tarağı saçlarınızı açması için zorlamayın, aksi takdirde saçlarda kırılmalar meydana gelecektir. Saç düğümlerini yavaşça açın.

  3. Rahatlayın. Saç derinize hafif bir şekilde bir süre masaj uygulayın çünkü saç deriniz de kurur ve neme ihtiyaç duyar. Deep Conditioner’ı talimatlarda belirtilen şekilde (genelde 15 – 20 dakika) saçlarınızda bekleterek saçlarınızı rahatlatın. Dilerseniz ürünü tüm saçlarınıza uygulayıp, saç bonesi kullanabilirsiniz. Evde Deep Conditioner uygulamada 15 – 20 dakikalık süre her tip saç için uygun olmayacaktır. Saçınızın daha fazla süreye ihtiyacı olabilir. Zamanla saçınızın ihtiyaç duyduğu zaman aralığını kendiniz anlayacaksınız. Saçlarınızın yeterince nem emdiğini anlayabilmelisiniz. Saçlarınız normalinden daha kuruysa ürünü bir gece boyunca saçlarınızda bekletmeniz gerekebilir.

  4. Saçlarınızı soğuk su ile durulayın. Deep Conditioner kalıntısı kalmayana dek saçlarınızı tercihen soğuğa yakın suyla durulayın. Bu sıcaklıktaki su saç gövdesini kapayarak Conditioner’ın sağladığı nemi saç içinde kalmasına olanak tanır. Suyun ılık veya soğukluğunu tercihinize göre ayarlayabilirsiniz, dilerseniz ılık su da kullanabilirsiniz ama kesinlikle sıcak su kullanmayın.

  5. Saçlarınızı kurularken bilinçli davranın. Saçlarınızı duruladıktan sonra havluyu saçlarınızda sürtmeyin. Saçları hafifçe havlu arasında tutarak ıslaklığını alın ve mümkünse doğal hâliyle kurumaya bırakın. Saç kurutma makinası kullanıyorsanız soğuk ayarı tercih edin.

En kesin çözümü Deep Conditioner’ı haftada bir kez uygulayarak elde edebilirsiniz. Bu uygulama ile sadece ipeksi ve yumuşak saçlara sahip olmayacak, aynı zamanda bu işlemi uygulatmak adına kuaföre gitmeyeceğiniz için paranız cebinizde kalacak. Düzenli kullanımlarda saç uçlarındaki kırılmalarda gözle görülür oranda azalma olduğunu fark edeceksiniz. Üstelik saçlarınız her zamankinden daha sağlıklı ve parlak görünecek. Deep Conditioner’i uygulasanız bile diğer saç bakım maskelerini de arada kullanmayı unutmayın.

Yorumlar

0
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Rumuz
E-Mail