Eyeliner Nasıl Sürülür

Eyeliner en önemli kozmetik ürünlerinden biridir ve çok fazla zaman ve çaba olmadan çarpıcı bir görünüm verebilirsiniz. Eğer yumuşak bir çizgi ya da çarpıcı bir kontur hangisini seçerseniz seçin, bir eyeliner kalemi ile bir ayna önünde sadece birkaç dakika harcayarak ruhunuzun pencerelerini süsleyebilirsiniz.

­

Yöntem 3.1 Başlangıç

­

1) Bir eyeliner seçin. Ne renk, nasıl doku, ve nasıl uygulama şekli istiyorsan? -­ eyeliner seçerken dikkate alınması gereken birkaç­ faktör vardır.Eyeliner tipik olarak bir kalem, krem ​​ya da sıvı formda uygulanır.­ Renkler ­gökyüzü gibi sınırsızdır. Eğer sarı saçlarınız varsa, günlük giyim için kahverengi bir eyeliner kullanmayı düşünün. Eğer koyu saçlarınız varsa, düzenli olarak siyah göz kalemi kullanın.

Yumuşak, güzel hat için bir krem eyeliner (bir eyeliner fırçası ile uygulanır) ya da bir sıvı eyeliner kullanın. Bunlar kontrol altına almak için en kolay olanıdır.Eğer kirli, bulanık bir etki istiyorsanız, bir eyeliner kalemi kullanın. Bu biraz kalın olabilir ve krem ya da sıvı eyelinera göre daha kalın çizgiler uygulama eğilimindedir. Bunlar kolayca parmakla, köşeli fırça, ya da bir q-tipi kullanılarak dağıtılabilir.Eğer elinizde eyeliner­ yoksa, birkaç su damlasını eyeliner fırçası ile karıştırırak herhangi bir toz göz farı kullanabilirsiniz. Bu geleneksel bir eyeliner olarak aynı uzun süreli etkileri vermez, ancak bu kolay ve ucuz bir alternatiftir. Daha güzel, daha pahalı eyeliner kullanmak önemli ölçüde göz kalemi rengi ve süresini geliştirir. Bunun yerine hemen eczaneden 99 centlik kalem alacağınıza, satın almadan önce online en iyi eyeliner markalar değerlendirmek için bakınız.

2) Kendinize bir görünüm seçin. Şık, günlük görünüm ister misiniz? Veya dumanlı bir akşam ?Göz kalemi kalınlığını hem üst kapak, hem de taban kapağını­ ya da göz önünde bulundurarak seçin.

3) Günlük makyajınızı yapın. Eyeliner her zaman sizin makyaj rutininizin son adımlardan biri olarak far üzerinde ama rimelden önce uygulanmalıdır. Eyeliner uygulamasına geçmeden önce fondoten, allık, göz farı kullanarak makyaja başlayın.

  • Eğer bir krem eyeliner kullanacaksanız temiz bir eyeliner fırçası kullanın ya da bir eyeliner kalem kullanacaksanız­ yanınızda bir kalemtıraş olduğundan emin olun.
  • Göz makyajınızın tüm gün durması için önce bir göz farı astarı kullanın.­ Kirpik çizgisine yakın astar sürdüğünüzden için emin olun. [1]

Yorumlar

60
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Rumuz
E-Mail