Gece Makyajını Nasıl Kolay Yaparsınız?

 

Gece Makyajını Nasıl Kolay Yaparsınız?

Gece davetlerinde bazı makyajlar çok uzun oyaladığı için,  zor gelir. Onlarca makyaj ürünü içerisinde ‘’hangisini uygulasam da daha çabuk hazırlansam?’’ diye telaşa düşersiniz. Bu durumda en önemlisi öncelikle kıyafeti belirledikten sonra makyajın pratik olarak yapılmasını sağlamaktır. Bir yandan çekici olmak, bir yandan da yetişmek kaygısı ile dolu olmanız bazen sizi şaşırtabilir.

Önemli olan teninize uygun olan makyajı seçmektir. Bu durumda hem abartılı bir makyajla fazla rüküş olmamış olursunuz; hem de daha çabuk makyaj yapmış olursunuz. Tenin kusurlarını kapatarak işe başlamak en önemli ayrıntıdır. Çünkü; bazı durumlarda tende oluşan bazı pürüzler; makyaj hileleri olmadan kapatılamaz.

Fondöten fırçasını ıslatarak kullanmak daha doğal olmanızı sağlayacaktır. Fırçayı ıslattıktan sonra fondöteni yüzün orta ksmından dağıtmaya başlamalısınız. Göz altlarını da kapatıcı sürdükten sonra sıra kirpiklere geldi. Fazla yoğun göz makyajı yapmanıza gerek yok; öncelikle kirpikleri kıvırın ve maskaranızı dip kısımdan yukarı doğru sürün. Alt ve üst kirpiklere yoğun bir maskara uygulamalısınız. Bu kirpiklerin daha uzun görünmesini sağlayacaktır. İlk kat sürümünden sonra kuruyunca; ikinci kat maskarayı tekrar uygulamalısınız.

Göz makyajı bittikten sonra en can alıcı kısım olan dudaklara sıra gelir. Dudaklarda özellikle gece makyajına en çok yakışan renk ateş kırmızısıdır. Hem çekiciliği ön plana çıkarır; hem de dudakların daha dolgun durmasını sağlar. 

Yorumlar

0
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Rumuz
E-Mail