Günlük Makyaj Nasıl Yapılır

GÜNLÜK MAKYAJ NASIL YAPILIR ?

Sabah uyandığınızda, okul ya da iş için dışarı çıkmadan önce günlük makyajınızı yapmanız gerektiğini hiç düşünüyor musunuz? Bu yazı makyajı nasıl uygulayacağınızı ve nasılrahat (ve de seksi) bir görünüm elde edebileceğinizi açıklıyor.

Doğru malzemelere sahip olduğunuzdan emin olun. Pahalı kozmetik dükkanlarındaki tüm o süslü şeyleri satın almak zorunda değilsiniz. Pahalı olmayan (ama kaliteli) makyaj malzemeleri,daha az bütçe ile mükemmel görünmenizisağlayacak. Gerek duyarsanız, sahip olmak istediğiniz belirli ürünlerin bir listesini yapabilirsiniz. (örneğin; göz farı, kapatıcı, maskara, vb.)

 

Kendinize bakın. Pembe göz farı aynı zamanda hem doğal görünecek hem de ela gözlerini ortaya çıkaracak mı? O siyah göz kalemi saçınla uyumlu olduğu için mi sende güzel duruyor? Bu biraz vaktinizi alabilir ancak renklerle koordineli olmalısınız. Aynı zamanda giyiminize ve takılarınıza da göz atın. Bu, makyajınızın nasıl göründüğünü de büyük ölçüde etkiler.

Neyi bekliyorsunuz? Deneyin. Onu, aldıktan sonra en kısa zamanda makyajınızda kullanın. Şu mor göz kalemi gerçekten güzel görünecek, eğer siz güzel görüneceğini biliyorsanız.

Cilt kusurlarına sebep olacağından, günlük makyajınızda fondoten kullanmayın.  Eğer gerçekten kullanmanız gerekiyorsa mineral fondoten kullanmanız cildiniz için iyi olacaktır. Güneşe çıkacaksanız, hoş gözükmeyecek güneş yanıklarını önlemek için SPF 15 içerikli bir fondoten veya pudra kullanın.

Göz farı için, katlanma bölgesine doğru orta koyulukta bir gölge uygulayın. Eğer hoşunuza giderse, kat bölgesini çikolata kahvesi bir far ile güçlendirin ancak uyumlu olduğundan emin olun.

Eyeliner kullanmak ve sade görünmek istiyorsanız, tercihiniz siyah ya da koyu kahverengi olsun.Kirpik çizginizin üçte birine ve alt kirpik çizginizin  üçte ikisinesürün. Daha yumuşak ve dumanlı bir görünüm için pamuklu bir çubuk yardımı ile dağıtın.

Maskara, gözlerinizi çarpıcı yapacak bir zorunluluk. Eğer isterseniz kirpiklerinizi kıvırabilirsiniz. Siyah ya da koyu kahve maskara işe yarayacaktır. Maskaranızın topaklanmadığından emin olun, topaklanırsa bir kirpik fırçası ile kirpiklerinizi tarayın (çoğunlukla kaş fırçasına eklidir) ya da bir bit tarağı ile (Temiz olduğundan emin olun!). Maskaranız yoğun ve topaklı ise, yeni bir taneye ihtiyaç duyabilirsiniz.

Doğal ya da ten rengi rujlar günlük kullanım için en uygun olanlar. Dudaklarınızın kurumasını önlemek için ruju sürmeden önce dudak nemlendirici uygulayın. Doğal renkteki dudak boyaları kireçli ve parlak olmadığından işini iyi yapıyor.

 

Sade görünüp görünmediğini kontrol edin. Baloya kadar, parlak kırmızı ruja elveda.

İpuçları

  • Makyajınızın doğal göründüğünden emin olun.
  • Acele etmeyin. Makyajınızı sabah yapmak için fazla vaktiniz yoksa, okula/işe gittiğinizde yapın. Eğer acele ederseniz yarım yamalak görünecektir. 

Kaynak:wikihow.com

Yorumlar

1
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Rumuz
E-Mail