Haksız Yere Kovulduğunuz Zaman Ne Yapmanız Gerekir?

HAKSIZ YERE KOVULDUĞUNUZ ZAMAN NE YAPMANIZ GEREKİR?

Her profesyonel için kovulmak, şok edici bir tecrübedir. Aslında, bu tecrübenin etkisi kovulmanızda sizin hiçbir hatanız yoksa daha da çoğalır. Haksız yere işten çıkarılmanızın duygusal karmaşası başta yıkıcı ve tamamen şok edici olabilir. Bundan dolayı; biraz dinlenmek ve iş kaybınızın farklı yönleriyle yüzleşmek için sakinleşmek, geçiş döneminizin en mantıklı hareketi olacaktır. Haksız yere işten çıkarılmanızdan sonraki döneme kendinizi hazırlamak için burç yorumlarınızı okumanız size yol gösterici olacaktır.

>Toprak Grubu Burçlar

Boğa, Başak ve Oğlak burçları küçük ofis dedikoduları ve insan kayırma nedeniyle haksız yere işten çıkarılmanızdan dolayı oluşan öfkenizi kontrol altına almaya odaklanmalısınız. Bunun için uzun bir yürüyüşe çıkın, problemlerinizi dile getirin ve önünüzdeki zorluklara karşı hazırlanın. Bu size daha sonradan pişman olacağınız davranışları yapmamanız için yardımcı olur. Böylece işvereninize uygulayacağınız yasal işlemlerde sıkıntı çekmezsiniz. Sert sözler ve hareketler odağınızı değiştirebilir ve pozitif çerçevenize zarar verir. Unutmayın, bu sizin hatanız değil; siz inanılmaz derecede yetenekli olduğunuz için ilk başta işe alındınız. Haksız yere işten çıkarılmanız sizin değil, patronunuzun kaybıdır.

>Ateş Grubu Burçlar

Koç, Aslan ve Yay burçları maddi durumlarında öncelikli ödemelerine dikkat etmeleri gerekir. Daha önceden müsrif bir insansanız bu harcama çılgınlığına yol açar. Artık maddi durumunuzu gözden geçirme vaktidir. Unutmayın, artık işsizsiniz ve harcamalarınıza dikkat etmek ve fazla harcamalarınızı kısmak her zamankinden daha önemli. Haksız ve ani işten çıkarılmanız yakın zamanda parasal sıkıntıya yol açabilir. Bundan dolayı, kısa dönemde serbest projelerde çalışmanız para trafiğinizde ki akışı sürdürülebilir halde tutacaktır.

>Hava Grubu Burçlar

İkizler, Terazi ve Kova burçları potansiyel işverenlerin tasarısına uygun şekilde yaratıcılıklarını kanalize etmesi gerekir. Yaratıcı ve hayal gücü yüksek birisi olduğunuz için kabiliyetlerinizi ve başarılarınızı kendinize sürekli hatırlatın. İş bulma konusunda endişelenmenize gerek yok piyasada sizin kriterlerinize göre bir sürü iş var. Ancak sadece doğru işvereni bulmanız gerekiyor. Tabi iş değiştirirken her türlü şartı gözden geçirin. İşvereninizin istikrarlı bir çevresi var mı? Üst kademeleriniz pozitif insanlar mı? Şirketin yöneticileri terfi verirken yeteneği mi gözetiyorlar yoksa insan mı kayırıyorlar? Bu soruların cevapları size uyuyorsa kendinize uygun bir iş bulmuşsunuz demektir.

>Su Grubu Burçları

Yengeç, Akrep ve Balık burçları kendileri hakkında konuşmaya çok utanırlar. Unutmayın, siz haksız yere işten çıkarıldınız o halde çekinmeden konuşun. Duygularınızı çekinmeden patronunuza ve insan kaynakları müdürünüze anlatın. Haksız yere işten çıkarılmanızın arkasındaki olayları anlatın ve onlardan bir açıklama bekleyin. İşten çıkarılmanızın nedenini yazılı bir şekilde isteyin. Korkmayın işten atılmanız performansınızdan kaynaklı değildi. Ama bütün bunları nazikçe ve pozitif bir şekilde aktarırsanız yaşamınızda ve iş hayatınızda da hak ettiğiniz değeri göreceksiniz.

Kaynak: astrology.com

Yorumlar

1
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Rumuz
E-Mail