Hayat Kurtaran Makyaj Hileleri

Hayat Kurtaran Makyaj Hileleri

 

Kadınlar bakımlı olmak ve kendini iyi hissetmek için makyaj yaparlar. Bazıları çok profesyonelce yapmakla birlikte bazı kadınlar ise amatörce makyaj yaparlar. Herkes fondöteni, ruju, allığı ve göz kalemini bir şekilde sürer. Ancak bazı makyaj teknikleri kullanılarak çok daha güzel sonuçlar elde edilebilir. Türlü makyaj hileleri ile kusurlu gördüğümüz yerler yok edilebilir. Yanlış yapılan makyaj uygulamaları güzel bir görüntüden çok kötü bir görüntüye ulaştıracaktır. Bazı makyaj teknikleri ve hileleriyle kusursuz bir görüntü elde etmek mümkündür.

 

Tatlı Kaşıkla Eyeliner Uygulaması

 

Özelikle makyaj yapmaya yeni başlayanlar için eyeliner sürmek tam bir çile olmuştur. Kusursuz eyeliner sürmek el alışkanlığıyla ve birkaç teknikle mümkündür. Düzgün sürülmüş, siyah ve kuyruklu bir eyeliner çok daha etkileyicidir. Genellikle eyelinerın kuyruk kısmı çok zor sürülür. Tatlı kaşıklardan yardım alarak eyelinerın kuyruk kısmını kolayca sürebilirsiniz. Kaşığın sapı ile kuyruğun dış kenarını, kaşığın iç tarafıyla kuyruğun iç tarafını çizebilirsiniz.

 

Makyajla Büyük Gözler

 

Gözleriniz küçükse ve olduğundan daha büyük gözlere sahip olmak istiyorsanız birkaç makyaj tekniğiyle büyük gözler elde etmeniz mümkündür. Açık renk ve koyu renk far seçmelisiniz. Açık renk farı göz kapaklarına, koyu renk farı göz çukurunun üstüne sürün. Farı dışa doğru yavaşça dağıtın. Eyelinerı gözlerinizin orta kısmından dip kısmına kadar sürün. Böylelikle gözler daha büyük görünecektir. Kirpikleri daha uzun ve hacimli gösterecek bir maskara ile belirginleştirin. Kullandığınız maskaraların su bazlı olmasına dikkat ederek daha kalıcı bir göz makyajı elde etmeniz de mümkündür.

 

Makyajla Daha Küçük Burunlar

 

Kemerli ve büyük burunlara sahipseniz makyajla burun düzeltmek mümkündür. Öncelikle burun ucuna ten renginizden 2 ton koyu fondöten sürün. Daha sonra fondöteni yavaşça dağıtın. Ardından transparan bir pudrayla sabitleyin. Burun kemiği boyunca 2 ton açık renkte fondöten sürün. Parmakla iyice yayın. Kontürleme işlemi burundaki kusurları yok etmek için sıkça kullanılır. Böylelikle burnunuz daha küçük görünmekle birlikte kemerli görüntü gizlenmiş olacaktır.

 

Makyajla Büyük ve Dolgulu Dudaklar

 

Dudakların daha ilgi çekici ve güzel olmasını istiyorsanız makyajla iri dudaklar elde edilebilir. Dudakların daha dolgulu görünmesini isterseniz dudak çerçevesine dudak çizgisinin yarım santim dışından çizgi çekin. Dudak kalemiyle çizgi çektikten sonra parmağınızla çizgileri yavaşça dağıtarak keskinliğini azaltın. Daha sonra ruju sürebilirsiniz. Açık renkli rujlar dudağı daha büyük ve dolgun gösterir. Çok koyu renklerden bordo ve kahverengi tonlarında uzak durun. Alt ve üst dudakların kalınlığı eşit değilse iki farklı tonda ruj sürmek gerekir. Dudağın kalın kısmına koyu, ince dudak için ise açık renkte ruj sürerek dudaklara simetrik bir görüntü kazandırmış olursunuz.

 

Yüz Hatlarını Değiştirme

 

Yüzünün çok yuvarlak olduğunu düşünenler daha uzun yüz hatları elde etmek için makyaj tekniklerini uygulayabilir. Öncelikle şakaklara, elmacık kemiklerine ve çene altlarına büyükçe bir fırçayla allık sürmelisiniz. Daha sonra cilt renginizden daha açık tondaki bir pudrayla alnınızı, burnunuzu ve çene ucunuzu vurgulayın. Allığı sürerken gün ışığında sürmeniz gerekir. Bu işlemlerle yüzünüzün yuvarlak hatları yumuşatılarak daha uzun bir yüz hattı elde edilir. 

Yorumlar

3
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Rumuz
E-Mail