Highlighter Nasıl Kullanılır ?

Highlighter tamamen güzellik görünüşünüzü değiştirebilecek bir üründür. Eğer doğru kullanılırsa parlak bir görüntü kazandırır.Bu da mükemmel görünmenizi sağlar.Highlighter seçerken ten renginizi göz önünde bulundurarak tercihte bulunmanız gerekir.Eğer soluk bir teniniz varsa pembe highlighterlar çok iyi durmaz, fakat çok açık bir teniniz varsa o zaman pembe highlighter mükemmel durur. Highlighter uygularken amaç, teninizi nemlendirmişsiniz hissi vererek yansıtıcı bir nem görüntüsü kazandırmaktır. Mağazadayken parlak ve göz alıcı olmak istemezseniz, elinizin arkasında renkleri iyice harmanlayarak deneyin. Eğer hafif bir parlaklık kazandıysanız doğru yoldasınızdır,eğer iç karartıcı bir görünüm kazandıysanız o zaman tekrar deneyin. Bir ürüne bakarken ten renginiz ne olursa olsun,dengeli bir parlaklıkla mükemmel bir şekilde kombine olan inci tonları olana bakın.

Highlighter’ı uygulamanız gereken üç tane ana bölge vardır; elmacık kemiğiniz ve şakak bölgeniz, gözlerinize ve dudaklarınızın tam kenarına, yay gibi olan bölgeye. Eğer yanaklarınıza uyguluyorsanız, elmacık kemiğinizin en üst noktasında şakak kısmınıza doğru olan bölgede karıştırınız. Eğer makyajı gölgelendirmeden farklı olarak dikkat çekecek bir şekillendirme yapıyorsanız, bu durum özellikle önemlidir. Gözlerinize uyguladığınızda, kaşınızın altında kaş kemiğinde ve iç kısımdaki kıvrımların içinde karıştırın. İçteki kıvrımdaki açıklık gözlerinizi açacak ve kemik kısmında ki şekillendirme sizde kaşınızı kaldırmışsınız etkisi yaratacaktır.

Highlighter’ı dudaklara uygulamak çok rastlanan bir şey değildir, fakat güzel sonuçlar doğurabilir. Dudaklarınıza lipstick uygulamadan önce dudaklarınızın yay şeklindeki kenar bölgesine ve alt dudağınıza sürebilirsiniz.Dudaklarınıza uyguladıktan sonra sadece higlighter’ın dokunuşu, lipstick’inize çok boyutlu renk etkisi veren bir görüntü kazandıracaktır. Eğer favori bölgelerinizden biri de burnunuz ise alına doğru olan yukarı kısmına uygulayın fakat çok parlak görünmemek için bütün bölge boyunca sürmemeye dikkat edin. Highlighter’ı bir kapatma yöntemi olarak kullanmayın. Özellikle de renkli bölgelerde veya kızarıklıklarda.

Pırıltılı tonlar bölgeye dikkat çekmeye yarayacaktır sadece. Bazı kapatıcıların içinde ışık yansıtıcı özellikler vardır fakat göz bölgesinin dışında ihtiyatlı bir şekilde kullanılmalıdır. Her zaman highlighter’ınızı fondöten veya hafif renkli nemlendiricinizden sonra kullanmalısınız ama kapatıcınızdan önce olmalı. Her zaman highlighter’ınızın yapısını temele göre uydurmalısınız, böylece eğer sıvı veya krem fondöten sürüyorsanız, cildinizde iyice karıştırabildiğiniz krem gibi bir highlighter tercih edin. Eğer toz şeklinde highlighter kullanıyorsanız, saydam tozun ince tabakasını fondötenin üzerine uygulayın.

Yorumlar

5
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Rumuz
E-Mail