İlişkilerde Pazarlığı Yapılamaz, Yapılması Teklif Dahi Edilemez 7 Madde

Makul fedakarlıkların efendisi olun.

İlişkiler çokça fedakarlık gerektirir. Farklı karakterleri, ilgi alanları ve ihtiyaçları olan iki farklı insanı bir araya getirdiğinizde  çarpışmalar ve anlaşmazlıklar kaçınılmaz olacaktır. Herkesi mutlu etmek için esnek olmanın işin anahtarı olduğunu ve öz değerlerinizden vazgeçip sizi kapı önü paspası yapmaktan koruyacak şeyin de bu olduğunu söyleyebiliriz. Yine de pazarlığa hiç yanaşmamanız gereken konular da var. Aşağıda, sizi eşsiz yapan ve asla fedakarlıkta bulunmamanız gereken içsel değerlerinizi listeledik.

1.Kimlik

Sizi siz yapan öz konusunda asla fedakarlık yapmamalısınız. Ruh eşiniz, eşsiz kişiliğinize, hayallerinize ve umutlarınıza saygı duymalı ve takdir etmeli. Eğer sizi eşsiz kılan özelliklerinizden, partnerinizin hayat tarzına uyum sağlayabilmek için vazgeçtiğinizi hissediyorsanız, kendinizden çok fazla fedakarlık yapıyorsunuz demektir.

 

2) Aile

Aileler hiçbir zaman mükemmel değildir. Partneriniz de sizin kadar sizin aile problemlerinizle uğraşmak durumunda kalır. Sevgilinizi mutlu etmek için ailenizi hayatınızdan çıkarmak oldukça yıkıcı olacaktır. Sonrasında, değerli aile bağlarınızdan vazgeçtiğiniz için partnerinize kırılırsınız. Partnerler bilmeli ki, konu aileye geldiğinde, sağlıklı bir fedakarlık her iki tarafın da sevdiği kişinin ailesini tüm kusurları ve her şeyiyle kabul etmesidir.

 

3) Arkadaşlıklar

Sizin arkadaşlarınızı sevmek zorunda değil; hem de hiç değil! Ne de olsa onlar sizin arkadaşlarınız, onun değil. Arkadaşlıklarınız sağlıklı olduğu ve hayatınıza pozitif bir şeyler kattığı sürece, sevgiliniz sizden arkadaşlarınızdan vazgeçmenizi istememeli. Ailede olduğu gibi, hayatınıza zevk katan arkadaşlık ilişkilerinizden vazgeçtikten bir zaman sonra yaptığınız şey için sevgilinize kırılırsınız.

 

4) Manevi Değerler

Ruhumuzda yer eden temel manevi değerler sistemine her zaman saygı duyulmalı. Birine aşık olmak onun manevi değerlerini almak demek değildir. Eğer kendi değerlerinizden vazgeçerseniz, vicdanınız acı çekecek ve bu durum sizi partnerinize karşı kıracaktır . Benzer manevi değerlere sahip bir partner bulmak ve hayatlarınızda birbirinizi rehber gibi görmek daha iyi olabilir.

 

5) Özsaygı

 Bir kadını kendisiyle ilgili kötü hissettiren ilişki sağlıksız ilişkidir. Eğer size kendinizi azalmış gibi hissettiren şeyler partnerinize kendini daha özgüvenli hissettiriyorsa ya da hatalarınızı yüzünüze

vurmak sevgilinizin en sevdiği alışkanlığı haline geldiyse, bu kişinin hayatınızdaki yerini bir daha gözden geçirmelisiniz.

 

6) Mutluluk

Yaşamınız boyunca mutluluk çok farklı biçimlerde karşınıza çıkar. Size mutluluk veren insanları, hobileri, keyif veren deneyimleri partneriniz de sevmeli ve desteklemeli. Eğer tutkularınızı ve ihtiyaçlarınızı ilişkinizin iyiliği için bastırıyorsanız, ilişkiniz için çok fazla fedakarlık yapıyorsunuz demektir.

 

7) Bireysellik

Çiftler, ayrı bireyler olarak nasıl davrandıklarını unuttuklarında karşılıklı bağımlılık gelişmiş demektir. Kişisel ilgilerinizi ve kişiliğinizdeki orijinal yanları partnerinizle aranızdaki bağ ne kadar güçlü olursa olsun koruyun. Eğer ağzınızdan çıkan her cümleye “Ben”  yerine “Biz”le başlıyorsanız, sevgiliniz kısa süreliğine ayrılmak bile sizi strese sokuyorsa, bu durum ilişkiniz için kişiliğinizden çok fedakarlıkta bulunmuş olduğunuzu gösterir. Farklılıklarınızın nefes almasına izin verin. Onları kabullenin ve takdir edin.

 

Eğer bulunduğunuz fedakarlıklar size kendinizi faydalanılmış hissettiriyorsa ya da sizi insan olarak küçültüyorsa sağlıksız bir durumun içindesiniz demektir. Fedakarlık sanatı karşılıklı saygı, iyi niyet ve dürüstlükle gelmelidir. Fedakarlıklar kişileri eksiltmemeli, ilişkiyi bir bütün olarak güçlendirmelidir. Sağlıklı fedakarlıkların efendisi olarak sağlıklı bir ilişkide mutlu bir birey olun.

Kaynak: dailyhoroscope.com

Yorumlar

0
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Rumuz
E-Mail