Koltuk Altı Kararması İçin Doğal Çözümler

Jilet, tüy dökücü krem, alkollü deodorantların kullanımı, aşırı terleme, koltuk altlarının yeterince hava almaması, ölü derinin birikmesi gibi sebeplerden ötürü koltuk altlarının rengi zamanla koyulaşabilir. Ancak bu durum sizi üzmesin. Evde uygulayabileceğiniz bazı yöntemlerle bu problemden kurtulabilirsiniz.

Patates

Orta derecede asitli olan bu sebze doğal bir açıcıdır. Güçlü açıcı ajanlara göre cildi tahriş etmez. İnce bir dilim patatesle koltuk altlarınızı nazikçe ovmanız yeterli. Daha hızlı çözüm için bu işlemi günde iki kez uygulayın.

Salatalık

Patateste olduğu gibi, salatalık da rengi bozulmuş deriyi düzeltmeye yardımcı olur. Basit bir şekilde ince bir dilim salatalıkla koltuk altlarınızı ovabilirsiniz. Dilerseniz salatadan elde edeceğiniz suyu limon suyuyla birlikte karıştırıp, karışımı koltuklarınıza sürebilir, 30 dakika kadar beklettikten sonra durulayabilirsiniz.

Limon

Limon, doğal bir açıcıdır ve güçlü bir anti bakteriyel ve antiseptik bir ajandır. Limon cildinizi kurutabilir, o yüzden limonu kullandıktan sonra nemlendirici sürmeniz faydalı olacaktır. Yarım limon parçasını kararmış bölgeye birkaç dakika boyunca ovarak sürün. Suyun cildinizde 10 dakika kadar kalmasını sağlayın, ardından durulayın. Daha iyi bir sonuç için limonun üzerine bir miktar toz şeker de serpebilirsiniz.

Karbonat

Karbonat ölü deriyi temizler ve gözenekleri açar. Macun kıvamı elde etmek için karbonat ile suyu karıştırın, ardından bu karışımı koltuk altlarınıza sürün. Koltuk altlarınızı durulayın ve kurulayın. Bunu haftada birkaç kez uygulayın.

Hindistancevizi yağı

Hindistancevizi yağı E vitamini zengini olması sebebiyle koltuk altlarının rengini açar. Aynı zamanda doğal bir deodorant görevi görür. Bu yağ ile koltuk altlarınıza masaj yapın, 15 dakika kadar bırakın, ardından durulayın.

Sirke

Söz konusu koltuk altı renginizi açmak olduğunda sirke aradığınız çözüm olabilir. Sirke sadece cilt rengini açmakla kalmaz, aynı zamanda bakteri ve mikropları da öldürür. Bir miktar unla sirkeyi karıştırarak macun elde edin, bunu banyo sonrası koltuk altlarınıza sürün, 15 dakika beklettikten sonra koltuk altlarınızı durulayın.

Nohut Unu

İki yemek kaşığı nohut ununu, bir yemek kaşığı yoğurt, bir yemek kaşığı limon suyu ve biraz da zerdeçal ile karıştırın. Macunu koltuk altlarınıza sürün, 30 dakika kadar bekletin, ardından durulayın.

 

Süt

Sütteki vitaminler ve yağlı asitler koltuk altlarının kararmasını önler. Aynı zamanda cildi yumuşatır, cilt renginin daha açık olmasını sağlar. İki yemek kaşığı tam yağlı sütle birlikte bir yemek kaşığı un ve bir yemek kaşığı yoğurdu karıştırın. Bunu koltuk altlarınıza sürün, 15 dakika kadar beklettikten sonra durulayın.

Yorumlar

60
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Rumuz
E-Mail