Kuru Saçlara Ev Yapımı Çözümler

Sağlıksız ve sönük görünmesinin yanı sıra kuru saçlar aynı zamanda saç dökülmesine ve kepeklenmeye neden olabilir. İşte bu yüzden kuru saçlarınız varsa bu yazımızda sizlerle paylaşacağımız uygulamalardan birini yapmanız önemlidir.

Mayonez: Mayonez kuru saçlar için mükemmel bir çözümdür. Saçlarınızın parlak ve yumuşak olmasına yardımcı olan çok fazla protein içerir. Bir bardak mayonezi kalın tabaka hâlinde hafif nemli saç derinize masaj yaparak sürün, ardından saç uçlarınıza doğru yedirin. Saçlarınıza bone takıp bir saat kadar bekleyin. Ardından saçlarınızı ılık suda yıkayın. Saçlarınız çok kuruysa bunu haftada bir kez uygulayın.

Zeytinyağı: Neredeyse her saç sorununa deva olan zeytinyağı kuru saçlar için de oldukça faydalıdır. E vitamini ve antioksidan zengini olması sebebiyle hasar görmüş saçların dış tabakası nem ile kaplanır. Saçları güçlendirmek, parlaklık ve nem kazandırmak için sıcak yağ bakımı olarak uygulanmalıdır. Saç uzunluğunuza göre bir miktar zeytinyağını mikrodalgada ılık hâle getirin. Ilık yağı saç diplerinize masaj yaparak sürün, saçlarınızı ılık bir havluyla örtün ve yarım saat kadar beklettikten sonra saçlarınızı yıkayın. Bu uygulamayı haftada en az bir kez yapmaya özen gösterin.


Yorumlar

53
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Rumuz
E-Mail