Makyajla Burun Küçültme Teknikleri

1. KOYU MAT FONDÖTEN KULLANIN.

Burnunuzun büyük olduğunu düşünüyorsanız, uygulayacağınız ilk şey; normalde kullandığınız fondötenden 2 ton daha koyu mat fondöten kullanmak olacaktır.Kaş aranızın aşağısından, burun kenarlarına doğru birkaç sıra çizgi çekin ve yüzünüze dikkatlice yedirdiğinize emin olun!

2) KONTUR

İkinci adım ise kontur makyaj uygulaması! Bu işlem; kendi sıradan fondöteninizi, daha koyu bir fondöten üzerine uygulamak ve bu ikisini karıştırmaktan ibaret. Bu işlem burnunuzu kesin olarak küçük gösterecek makyaj uygulamalarından biridir!

3) MAT MAKYAJ

Burnunuzun küçük görünmesi için en önemli ipuçlarından biri de; mat makyaj uygulamasıdır.Yüzünüzdeki kusurları kapatmak için kullandığınız pudrayı kullanırken en önemli husus, parlaklığı gidermenizdir. Çünkü burnunuzun üzerindeki parlaklık ve ışık yansıması, onu daha büyük gösterecektir.

4) ALLIK

Burnunuzu küçük göstermek için, bir ton makyaj malzemesini illa ki  sadece burnunuza uygulamanız gerekmiyor. Bu iş için yanaklarda yapılacak makyaj da alternatif çözümler arasında. Yanaklarınıza süreceğiniz bir miktar parlatıcı allık, dikkati yanaklarınıza çekerek burnunuzu küçük gösterecektir.Yanaklarınızı vurgulamayı unutmayın!

5) BRONZLAŞTIRICI KULLANIN

Bronzlaştırıcı,burnunuzu küçük göstermek için başvurabileceğiniz yollardan biridir.Sadece cildinize uygun tonu seçmeye çalışın ve burnunuzun daha küçük görünmesini sağlayın.

6) EN SON TOZ PUDRA KULLANIN

Son olarak hanımlar, birçok kontur makyaj işleminin ardından, toz pudra kullanarak kapama yapabilirsiniz. Ne demiştik; parlayan ve ışığı yansıtan bir burun, büyük görünecektir!

7) PARLAYAN DUDAKLAR

Burnunuzu küçük göstermenin bir başka yolu da; dikkati dudaklarınızda toplamaktır! Parlak ve güzel dudaklara yapılan vurgu, burnunuzun küçük görünmesini sağlayacaktır. Doğrusunu söylemek gerekirse, ben büyük burunları daha güzel buluyorum ama siz bundan mutlu değilseniz, yukarıda saydığımız birçok yolu deneyebilirsiniz! Burnunuzu küçük göstermek için yapmanız ve yapmamanız gereken şeyleri öğrenmek zor değildir. Sadece ne yaptığınızı tam olarak bilmeniz gerekli! Size verdiğimiz ipuçlarını, burnunuzdan memnun değilseniz deneyebilirsiniz. En önemlisi; tabiki kendinizle barışık olun!

Yorumlar

2
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Rumuz
E-Mail