Makyaj Televizyonu

Mavi Gözler İçin Makyaj Seçimi Nedir?
8.826 İzlenme

Yorum Yapabilirsiniz.

Yorum yazabilmek için giriş yapmalısınız.

İlginizi Çekebilecek Videolar

Merhaba, ben ünlülerin makyaj uzmanı Jhizet Panosian. Bugün, koyu sarışın ve mavi gözlülere uygulanabilecek makyajdan bahsedeceğiz. Mavi gözleriniz varsa ve buna uygun nasıl bir makyaj yapabileceğinizi düşünüyorsanız pek çok farklı renkleri kullanma şansınız olacaktır. Ben özellikle mor ve mavi tonda makyajları beğeniyorum. Kırmızı ya da mor gibi maviye zıt tonlarda renkler kullanırsanız, böylelikle gözleri daha da ortaya çıkarmış olursunuz.

 

Böyle bir görüntü sergileyebilmek için bugün Loreal Paris Studio Secrets Metalik İkili Renk Göz farı kullanacağım. Bu işleme, koyu mor renkte krem bir göz kalemi kullanarak başlayacağım. Hafif pırıltılı bir kalem, ama çok değil. Üst kirpiklerin diplerini çizerek başlıyorum. Ben genellikle iç taraf köşeden başlayarak devam ediyorum. Çizginizin mükemmel olmasına gerek yok çünkü istediğimiz görüntüyü elde etmek için tekrardan bunun üzerinden geçerek yayacağız.

 

Kirpiklerinizin bittiği yerde çizgimizi bitiriyoruz. Üzerinden hafif bir kez daha geçerek rengi belirginleştiriyorum. Şimdi, oldukça düz kılları olan köşeli ve düz bir fırça kullanıyorum ve çizdiğim kalemi yayıyorum. Bu oldukça çarpıcı bir makyaj olacağı için; gece makyajı olarak yada gündüz özel yerlere giderken yapılabilir. Sırada ikili renk metalik göz farımı kullanacağım.

 

Bunu gerçekten çok beğeniyorum çünkü hem açık tonda bir mor hem de sonrasında makyajımızı tamamlayacağımız ve mükemmel bir görünüm elde edeceğimiz koyu tonda mor bir renk var. Ve gördüğünüz gibi metalik bir renk, böylece gözlerinizi oldukça belirginleştirecektir. Bunu göz kapaklarımızın üzerine uyguluyoruz. Ürünü dağıtarak sürüyorum. Sadece bu tonda kalırsanız çok da fazla iddialı olmayacaktır.

 

Yani isterseniz bu, uygulayacağız günlük bir makyaj olabilir. Şimdi, yumuşak tüylü bir fırça kullanacağım. Koyu ve metalik mor rengimden biraz alıyorum çok fazla olmayacak şekilde üst taraf köşeden başlayarak kirpik hizasına kadar sürüyorum. Ufak dairesel hareketlerle iki rengi birbirine karıştırabilirsiniz. Sırada, gözümüze sürdüğümüz açık ton rengimden bir miktar daha alıyorum fazlasını çırpıyorum  ve bunu alt kirpik hizasına sürüyorum.

 

Köşelere biraz daha sürerek üst taraf kirpiklerle alt tarafları bütünleştiriyorum. Şimdi de, yanaklara mor tonunda allık uygulayacağım. Ne çok açık, ne de çok koyu bir ton. Cilt tonuyla oldukça uyumlu bir renk. Göz makyajımızı yapmayı bitirdik. Biraz da siyah maskara uyguladım ve şimdi de, pembe dudak parlatıcıyla bitireceğim. Yüzün diğer taraflarını renklendirmenize gerek yok. Çünkü gözlerinize ve dudaklarınıza yaptığınız uygulama yeterlidir.

 

Şeffaf, pembe bir parlatıcıyla oldukça basit ve doğal bir makyaj yaptık. Sadece gözlere, yanaklara ve dudaklara yapılan uygulamayla, mükemmel bir gece veya gündüz makyajı elde ettik. Mor renklerin mükemmel karışımı, gördüğünüz gibi Erika’nın mavi gözlerini ön plana çıkararak belirginleştirdi. Koyu sarışın ve mavi gözlülere uygulanacak,oldukça kolay ve pratik bir makyaj izlediniz. Ben Jhizet Panosian, izlediğiniz için teşekkürler…

DMCA.com Protection Status