Pratik Saç Modelleri

Kolay,pratik­ve sevimli bir saç modeli mi arıyorsunuz ? İşte şimdi doğru yerdesiniz! Burada topuz, at kuyruğu, kabarık, pratik veya dağınık saç hakkında birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.

Yöntem-1; Kabarık Saç:

 

1) Düzenli bir topuz yapın. Bu kolay ve klasik olduğu gibi oldukça da sevimlidir.

2) Moda olan saç fiyonklarından deneyin. Lady Gaga tarafından oluşturulan bu tarz göründüğünden daha kolaydır.

3) Gevşek ve dağınık topuz yapın. Bu saç modeli oldukça doğal,kadınsı ve sevimli duruyor.

4) Yan topuz deneyin. Bir taraf üzerinde,ince büklümler bırakabilirsiniz.Bu sayede tarz bir görünüm elde edecek ve kadınsı görüneceksiniz.

5) Çorap topuzu yapın. Bu sayede az çaba ile oldukça şık ve düzenli bir topuz elde edeceksiniz.

6) Topuz yapmak için gerekli aksesuarlarınız yok mu? Hiç sorun değil! İhtiyacınız olan şeyler,kalem yada çubuk.Oldukça basit ve bir o kadar da şık bir topuz yapabilirsiniz.

7) Yüksek topuzu deneyin. Düzenli topuz,sizi daha olgun bir görünüme ulaştırır.

Yöntem-2; At Kuyruğu:

 

1) Kalın ve dolgun bir at kuyruğu yapın. Maşa yardımıyla at kuyruğunuza şekil verebilirsiniz.

2) At kuyruğunuzda, saçınınızın bir tutamıyla tokayı gizleyerek farklı bir görünüme ulaşabilirsiniz.

3) Dağınık at kuyruğu yapın ve önlerden birer tutam çıkarın. Bu zahmetsiz modeli,saç aksesuarlarıyla veya toka yardımıyla renklendirebilirsiniz.

4) Sıkı bir at kuyruğu yapın ve lastiği bir tutam saç ile saklayın. Bu size,okula veya işe giderken oldukça resmi bir görünüm verecektir.

5) Retro saç tarzı deneyin. At kuyruğu yapın ve saçınızın bir tarafını rulo yaparak içe kıvırın.Tarz yaratmak isterseniz,düzenli topuzunuzu ­at kuyruğuna çevirebilirsiniz.

Yöntem-3;Saç Örgüsü:

 

1) Balık sırtı örün. Bu son derece kolay bir örgü tarzıdır.Sade bir tarzda kullanabileceğiniz gibi,Açlık Oyunları filmindeki Katniss Everdeen’den ilham alarak gibi dağınık bir tarzda da kullanabilirsiniz.

2) Ya da balık sırtı olan örgülerinizi toplayın. Biraz daha farklı bir görünüm için at kuyruğu topladığınız saçınıza balık sırtı uygulayabilirsiniz.Bu yeni başlayanlar için oldukça iyi bir başlangıç olacaktır.

3) Hollanda örgüsü yapın. Hollanda veya fransa örgüsü,örüp açtığınız zaman size oldukça sevimli bir hava katacaktır.

4) Yan örgü deneyin. Tekniği Fransız örgüsü ile aynıdır.Tek farkı,yan örgüdür ve bu görünüm size bohem havası katacaktır.

Yöntem-4;Serbest Saçlar:

 

1) Uyumadan önce saçınızı örün ve sabahına açın. Yumuşak ve kabarık bukleler size harika bir görünüm verecek!

2) Saç maşası ile saçınıza bukle yapın. Tüm saçınızı kıvırın yalnızca üst katmandan birkaç tutamı bukle yapın.

3) Daha serbest ve iri bukleler için saç düzleştirici kullanın. Düzleştirici kulağa garip gelebilir ama,saça dalga veren çeşitlerinden edinebilirsiniz.

4) Bir tutamını yukarı toplayıp sabitleştirin. Böylece hoş gibi bir görünüme kavuşabilirsiniz.

 

Pratik Saç Modelleri Hakkında İpuçları:

Saç kremi kullandığınız zaman iyi durulandığından emin olun.Aksi taktirde saçınızın yağlı ve ağır görünmesine neden olur. Saça maşa yapmadan önce aşırı miktarda sprey kullanmayın,bu saçınızı yıpratabilir.Elbette özel günlerde bunu yapabilirsiniz,ama her zaman değil. Saçınızı dalgalı yapmak için bir diğer yol ise,banyodan sonra 5-6 büyük tutamlara ayırdığınız saçınızı örün,uyuyun ve sabah uyandığınızda onları açın. Çok fazla saç kremi kullanmayın,bu saçınızı oldukça yağlı yapar. Eğer küçük kıvrımlı dalgalar istiyorsanız,saçlarınızı küçük küçük örün.Örgü boyutlarınız birbirinden farklı ise,yine de harika görünecek.Bir saat içinde onları çözün. Doğal saç buklesi yapmak isterseniz,yumusak veya pamuklu bir havlu yerine sert havlu kullanın. Saç şekillendiricileri çok fazla kullanmayın,bu saçınıza zarar verir. Saçlarınız ıslakken,maşa ile saçınızı şekillendirmeyin. Aşırı fırçalama ve ısı saçınıza zarar verir. Saçınızı şekillendirirken,saçınızda bit olmadığından emin olun. Saç ürünleri için çok fazla para harcamayın. Spor yapıyorsanız,ter saçınıza zarar verir.Saçınızı toplayın,eğer saç toplamayı sevmiyorsanız sevimli akseauarlarla bu işi renklendirebilirsiniz. Kıvırcık saçlar için,saçını yatarken örün ve sabahı onları açın. Saçınızı çok fazla taramayın,kabarır ve zarar görür. At kuyruğu ve örgüden hoşlanmıyorsanız,aksesuarlarla onları daha sevimli hale getirebilirsiniz. Dağınık veya düzenli topuz denemek istiyorsanız,saçınızı toplayın,dışa doğru çekin ve farklı yönlerde bükerek içe kıvırın.(Flan McCune tarafından).Dağınık topuz isterseniz,saç tutamlarını dışa doğru fırçalayın. Bir sprey şişe içerisinde bir miktar jele su ekleyin ve karıştırın.İşte size alternatif bir saç spreyi! Yüksek bir at kuyruğu yaptıysanız,yanları ellerinizle düzleştirin Bir saç fırçası alın,eğilin ve saçınızı fırçalayın.Ardından saç bandını takın. Duştan çıktıktan sonra saçınızı topuz yapıp uyuyun,sabah açtığınızda saçınız bukle bukle olacak. Dağınık at kuyruğu yapmanın en iyi yolu,başınızı eğin ve bir lastik yardımıyla bağlayın. Eğer saçınız kısa ise ön büküm saç yapabilir veya topuz tokası ile topuz yapabilirsiniz ya da bunu dağınık bir at kuyruğu ile sağlayabilirsiniz. Eğer yüksek bir at kuyruğu yaptıysanız,topladığınız yerde,fırça yardımıyla saçlarınızı hafif dalgalandırın ve kabartın,böylece havalı bir görünüm elde edersiniz. Daha iyi şekillendirmek için saç düzleştirici deneyin ve tutamların eşit olmasına özen gösterin. Saç spreyi kullanın,aşırıya kaçmayın.Aksi halde yapış yapış görünüme neden olur. İşlemleriniz bittiğinde isterseniz saç spreyi kullanabilirsiniz.Bence kullanmayın,çünkü saça zarar verebilir.

Yorumlar

68
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Rumuz
E-Mail