Saç Renginizi Koruyabilirsiniz

1) İlk olarak,saçınız boyayacağınız rengi seçtikten sonra,karışımın profesyonel olmasına dikkat edin.

Ucuz markaları almayın! Çünkü birkaç dolar daha fazla ödemek,uzun vadede saçlarınızda daha kalıcı bir renk sağlayacaktır.Hayat tarzınızı düşünün.Her 4 ya da 8 haftada bir yeni bakım yapmak ister misiniz? Eğer bunu her zaman yapamayacaksanız,doğal saç renginize yakın gölgeler seçin,böylece kökler uzadığında renk farklılığı çok belirgin olmayacak.

2) Saçınızı boyamadan 1 hafta önce derinlemesine bakım yaptırın.

Bu,rengin saç telleri üzerinde daha kalıcı olmasını sağlar,solmayı ve rengin yok olmasını önler.Ayrıca ekstra bir bonus olarak; saçınız boyadaki kimyasallara karşı korunacak ve boyama esnasında kırılmalara karşı daha dayanıklı olacaktır.

3) Bununla birlikte saç derinizin doğal yağının büyülü etkilerine izin verin.

Saçınızı boyamadan en az 1 gün önce yıkamanız,saç gövdesini koruyacak ve tıpkı derin bakım gibi boya akmalarını önleyecektir.

4) Saç boyasını yenilediğiniz periyotlar arasındaki sürede,rengi koruyan şampuan ve saç kremleri kullanın.

Saçlarınız sarıysa,rengi değiştiren ve cansız gösteren kimyasalları temizlemek için arındırıcı şampuan kullanın.

5) Eğer saçınızda koyu gölgeler varsa,parlaklık veren şampuan ve saç kremleri kullanın.

Böylece saçlarınız canlı ve ışıltılı görünür.

6) Uzun süreli güneş ışığına ve jakuzi ya da havuzdaki kimyasallara maruz kalmaktan kaçının.

Güneşin yaydığı UV ışınları saçı kurutur,saç rengini donuk ve cansız bir hale getirir.Eğer güneşe çıkacaksanız,saçlarınıza koruyucu krem sürün.Ayrıca havuzda ve jakuzide bulunan klor,saç rengini soluk bir hale getirir.Bunu önlemek için bakım yağ ve saç kremi uygulayabilir,uzun saçlarınız varsa toplayabilirsiniz.

7) Eğer özel bir durum ya da olay için dip boyası yapma fırsatınız yoksa,geçici boyayı deneyebilirsiniz.

Birçok  yerel perakendecide bulabilirsiniz.Yıkadıktan sonra uygulayın,göreceksiniz; kuaföre gitmişsiniz gibi olacak.Ayrıca perakendecilerde daha uzun ömürlü sonuçlar için dip boyası setleri mevcuttur.

8) Boya işleminden sonra ya da düzenli olarak saçınızı yıkarken soğuk su kullanın.

Böylece boyanın ömrü daha uzun olacaktır.

İpuçları

  • Saç boyası,en iyi kirli saça uygulanır.Saçlarınızı boyamadan önce en az 24-48 saat yıkanmamış bırakın.Saçınızdaki doğal yağ,boyanın daha iyi tutmasını sağlar.
  • Saç boyamadan birkaç gün önce saçlarınıza derinlemesine bakım yaptırın.Böylece renk daha kolay tutar ve daha uzun ömürlü olur.Ve yakın zamanda derinlemesine bakım yapılmış saçlar yumuşak ve ışıltılı olur.Ayrıca bonus olarak; derinlemesine bakım,boyadaki kimyasallara karşı saçınızı korur.
  • Yeni boyanmış saçlarınızın rengini ve canlılığını uzun süre korumak için ve sevdiğiniz saç rengini bulmak için aşağıda listelenmiş birkaç yöntem vardır.

Yorumlar

1
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Rumuz
E-Mail