Saç Renkleri ve İsimleri

Konu saç rengi olunca, dürüst olalım, hepimiz yeni şeyler denemek isteriz! İster tüm hayatınız boyunca taşıdığınız o çekingen kahverengi saçtan yorulmuş olun ister hep bir sarışın olmaktan çok bir kızıl olmayı istemiş olun, saç renkleriyle oynamak ve kendiniz için en iyi tonu bulmak çok eğlenceli olabilir, bir saç rengi tablosu gerekse de. Yarı kalıcı bir saç rengi seçecekseniz bile neden bir şeyleri biraz değiştirmeyeseniz ki?

En iyi saç renginizi bulabilmenize (tabii ki doğal renginizden sonra) yardımcı olmak için her saç rengiyle bir saç rengi tablosu oluşturduk ve en iyi hangi cilt ve göz renkleriyle durduklarını da ekledik. Aşağıda saç renginiz için eksiksiz bir rehber bulunuyor – şimdi gidin ve en iyi görünümüzü keşfedin!


Açık Küllü Sarı: Sarıların en soluğunun kül ya da soluk yeşil ve mavi alt tonlarla beyazımsı izleri vardır ve soluk cilt tonlarına sahip kadınlara iyi gitmektedir. Eğer cildinizde gül rengi alt tonlar varsa, kül dahada iyi görünecektir çünkü küllü saçınızdaki yeşil ve mavi alt tonlar cildinizdeki gül rengi alt tonları nötrleyecektir. Açık küllü sarının turunculaşmasını engellemek için mor şampuan ve saç kremi kullanın.

Açık Sarı: Gerçek açık sarı saç, birçok kızın gençken ve saçları koyulaşmadan önce sahip oldukları sarıdır. Küllü ve altın sarısının arasına düşen bu renk açık renkli ciltlerle ve ela ya da mavi gibi orta tonda bir göz rengiyle iyi durmaktadır.

Açık Altın Sarısı: Altın sarısı rengi açık renkli tenler ve gözler için idealdir.

Bal Rengi: Sarı renklerin en sıcağı, bal rengi sıcak cilt tonları için harika olan canlı bir tondur. Doğası nedeniyle bal rengi, hacimsel rengi yüzünden genelde ekstra parlak olmaktadır.

Orta Şampanya: Pembe ya da gül rengi alt tonları olan ciltler orta şampanya rengi saçın bej tonlarıyla çok yakışır. Şampanya rengindeki yeşil ve mavi tonlar cildin pembe alttonlarına karşılık verecektir.

Karamela: Sarı boyutlarıyla açık bir kahverengi olan karamela rengi, orta, sıcak cilt tonlarıyla iyi durmaktadır.


Soğuk Kahverengi: Soğuk alt tonlara sahip bu orta kahverengi, soğuk cilt tonlarına sahip kadınlar için harika. Mantıklı, değil mi?

Açık Kahverengi: Açık kahverengi tipik olarak tek boyutlu ve doğal görünmekte ve hem soğuk hem sıcak orta cilt tonlarıyla iyi gitmektedir. Ayrıca bu eğer sarı röfleler yaptıracaksanız iyi bir dip rengidir.


Açık Altın Kahverengi: Yaz mevsimi için kahverengi rengi sıcaklaştırmanın güzel bir yoludur açık altın kahverengi. Sıcak cilt tonlarında ya da biraz bronzlaştığınızda harika durur.

Çikolata Kahverengi: Kahverengi tonunun zengin bir çeşidi olan çikolata kahverengi orta ve yeşil tonlu ciltler ve ela ve kahverengi gözlerle iyi durmaktadır.

Koyu Altın Kahverengi: Derin ya da yeşil cilt tonları koyu altın kahverengiyi deneyebilir. Kahverengi renk aralığında sıcak bir bal/altın renginden hafif izler vardır.

Orta Küllü Kahverengi: Pembe alt tonları olan soğuk, orta cilt tonları için idealdir orta küllü kahverengi. Külle birlikte gelen yeşil ve mavi alt tonları vardır.

Espresso: Canlı bir espresso kahverengi, orta ya da koyu cilt tonları ile koyu göz renkleri için muhteşemdir. Eğer açık renkli bir cilde shipseniz espresso sizde doğal durmayabilir.


Jet Siyah: Jet siyah saç en göz alıcı renklerden biridir ve genelde koyu cilt tonlarında güzel durmaktadır ama tabii eğer gerçek bir çarpıcılık aramıyorsanız. Eğer durum buysa açık cilt tonları da jet siyahı taşıyabilir. Ancak mavi alt tonlara sahip temiz bir siyah, hele ki yüzünüzde de mavi alt tonlar varsa, sizi sağlıksız gösterebilir.

Kızıl Sarı: Genelde çilek sarısı olarak tabir edilen bu sıcak renk sıcak cilt tonları ve açık göz renkleriyle iyi gitmektedir.

Açık Kestane: Açık kestane doğal bir kızıla en yakın renktir ve en güzel açık göz renkli çok açık cilt tonlarına yakışır. Eğer saçınızı bu renge boyuyorsanız kaşlarınızı da unutmayın.

Orta Kestane: Açık ve orta tonlardaki ciltler için harika bir renk olan orta kestane, göz alıcı ve zengin bir tondur. Açık kestanede olduğu gibi bunda da saçınızı boyarken kaşlarınızı unutmayın. Açık bakır bir kaş genelde en güzel duranıdır.

Kızılımsı Tarçın: Kızılımsı tarçın soğuk cilt tonlarına yakışmaktadır. Hemen solabileceğinden bu renkle çok dikkatli olmalısınız. Saç rengi koruyucu şampuanlar kullanmaya özen gösterin ve rengi canlı tutmak için saçınızı olabildiğince az yıkamaya çalışın.

 

Kaynak: beautyhigh.com

Yorumlar

4
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Rumuz
E-Mail