Sağlıklı Saç Uzatmak İçin Beslenmeye Dikkat

Sağlıklı Saç Uzatmak İçin Beslenmeye Dikkat

Güzellik; kadınların saçlarından başlar. Bakımlı, canlı, parlak ve uzun saçlar kadının feminen özelliğini öne çıkaran en önemli detaylardan birisidir. Yoğun iş temposu, çevre kirliliği, toz, kir, stres ve yıpranma gibi bir çok etken saçın doğal yapısını bozarak uzamasında ve sağlığında kötü etkiler oluşturur. Bu nedenler yüzünden saç uzatmak da biraz zor olmaktadır. Sağlıklı olarak uzamayan saçlar ayrıca daha çok dökülür ve kırılır hale gelir.

Sağlıklı şekilde saç uzatmak ve saçları canlandırmak tabi ki mümkün bir olasılıktır. Her şeyden önce beslenme saç için önemlidir. Yeterince protein alımı sağlanması saçların güçlenmesinde etkili olabilecek önemli bir etkendir. Sebze, meyve, yumurta balık ve hayvansal gıdalar tüketmek gerekmektedir.

Vücutta demir eksikliği, B12 eksikliği de saçların uzamasında gecikmeler yaratır. Bol vitamin almak ve vücudun dengeli beslenmesini sağlamak şarttır. Saçlarınızı yıkarken şampuanın da doğal olması önemlidir. Kimyasal içerikli şampuanlar saçlara zarar verir.  Saçlarınızın uzaması ve doğal olması için bol su tüketimine özen gösterin . Saçın kuruması da uzama etkisini azaltacaktır.

Sentetik içerikli fırçaları kullanmayın doğal kıldan yapılanları tercih edin. Saçları ıslakken fırçalamayın bu saçı yıpratan bir uygulamadır. Patates suyu ile saçlarınızı doğal olarak bakım uygulayabilirsiniz.

Doğal karışımlı yağlarla saçlarınıza haftada iki kez bakım uygulamanız saçların beslenmesine ve diplerinin hava almasına etki edecektir.

Yorumlar

1
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Rumuz
E-Mail