Sonbahar Makyajına Hazırlanın

Sonbahar Makyajı ile Tanışın

 

Yazın bitmesiyle birlikte sonbahar kendini göstermeye başlar. Yazın getirdiği rengârenk ve cıvıl cıvıl görüntüler kendini daha sakin ve sade bir ortama bırakır. Sonbaharla birlikte herkesin aklına kuru toprak ve sararan yapraklar gelir. Bu mevsimde toprak tonları ve kurumuş sarı yapraklar daha baskındır. Bu nedenle sonbahar ayların da giyilen giysilerden makyaja kadar kahverengi ve sarı tonları hâkimdir. Sonbahar makyajına başlangıç olarak ten makyajı yapılır. Öncelikle yüz güzelce temizlenmelidir. Ardından cildin neme doyacağı kadar nemlendirilmesi gerekir.

 

 

Makyajın Daha Gösterişli Olması İçin

 

Yapılan makyajın daha gösterişli ve dayanıklı olması için makyaj bazı uygulaması yapılır. Daha sonra cilt rengiyle uyumlu bir fondöten seçilerek yüze sürülmelidir. Eşit bir şekilde fondöten uygulandıktan sonra transparan bir pudra ile makyajı sabitlemek gerekir.  Yanaklara ise hafif şeftali tonlarında bir allık sürmek yanaklara güzel bir ışıltı verecektir. Bu sayede cilt daha canlı, taze ve ışıltılı duracaktır. Aynı şekilde gül tonlarındaki allıklar cilde canlı bir görüntü verecektir.

 

Sonbahar Makyajı Yapımı

 

özlerde özellikle kahverengi ve bordo tonları ayrı bir hava katacaktır. Sonbaharda göz makyajı olarak mürdüm tonları seçilmesi de hoş bir görüntünün ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Siyah, kahverengi ya da lacivert göz kalemleri ve eyeliner ile göz belirginleştirilebilir. Su bazlı maskaralar ile hem kalıcı hem de hacimli bir göz makyajı yapmak mümkündür. Sonbahar tonları kullanılarak yapılan dumanlı göz makyajları da bu mevsimde ideal olacaktır. Koyu renkli rujlar sonbahar aylarına çok daha yakışmaktadır. Ancak gözler ve dudakların aynı anda göze çarpması sizi doğal bir görüntüden oldukça uzaklaştıracaktır. Bu aylarda kırmızı ve bordo rujlar tercih edilmelidir. O tonlara uygun dudak kalemiyle dudak belirginleştirildikten sonra ruj sürülmelidir. 

Yorumlar

1
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Rumuz
E-Mail