Ten Rengine Göre Saç Rengi Seçimi

Ten Rengine Göre Saç Rengi Seçimi

Şimdiye kadar birbirinden farklı saç renklerini saçınızda denemiş olabilirsiniz. Her saç rengi değişiminde oldukça farklı bir görünüm elde edebilirsiniz. Bunun için de saç renginizi sadece bir başkasına yakıştığı için değil sizin için doğru ise kullanmalısınız. Peki, hangi saç renginin sizin için doğru olup olmadığına nasıl karar vereceksiniz? Bunun için de dikkat etmeniz gereken kesinlikle ten renginizdir. Ten renginizi iyi bildikten sonra renkleri de daha iyi kullanacak ve daha kusursuz bir görünüm elde edeceksiniz. Sadece saç renginizde değil kıyafetlerinizden tutun da yaptığınız makyaj renklerine kadar hepsinin ten renginize uygun olması gerekmektedir.

Ten rengine göre saç renkleri

Ten renginiz esmer, beyaz veya buğday rengi olabilir. Ya da ara renkler olan ve pembeye ve kırmızıya daha yakın olan bir ten renginiz olabilir. Saç rengi seçmeden önce ilk olarak ten renginizi iyi bilmelisiniz. İlk olarak sıcak veya soğuk bir ten rengine sahip olup olmadığınızı belirlemelisiniz.

Sıcak tonlardaki ten renkleri arasında esmerler ve buğday tonlarındaki renkler yer almaktadır. Sıcak ten rengine sahipseniz saç rengi seçiminde altın tonlarını ve sarılı kahveli saç renklerini tercih edebilirsiniz.

Soğuk tonlarda ten renkleri arasında beyaz tenliler ve sarı tenliler yer almaktadır. Bu ten rengine sahipseniz çikolata renkleri veya sıcak kızılları ve bakırları da ombre tekniği le birlikte kullanarak aynı zamanda siyaha yakın tonları da deneyebilirsiniz .


Yorumlar

2
Lütfen mesaj kutusunu boş bırakmayınız.
Rumuz
E-Mail